پد سلولزی جایگزین پوشال کولر

پد سلولزی جایگزین پوشال کولر

پد سلولزی امروزه در بسیاری از دستگاه‌های هواساز مثل ایرواشر و سوپر کولر مورد استفاده قرار می‌گیرد، این پد ایده‌ای جالب و جدید می‌باشد که از آن در هواساز‌هایی که بر اساس سیستم تهویه تبخیری عمل می‌کنند بهره برده می‌شود. همچنین پد سلولزی در دستگاه‌هایی که در ایمن تهویه الوند نیز تولید می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرد از این رو بر آن شدیم تا به صورت تخصصی آن را مورد بررسی قرار دهیم، در ادامه این مقاله جذاب با ما همراه باشید.

پد سلولزی چیست؟

پد سلولزی قطعه ایست که مواد اولیه تولید آن از سلولز می‌باشد، سلولز نیز خود از دیواره گیاه‌ها که به صورت سلولی بوده به دست می‌آید. از این در هر دو سیستم سرمایشی و گرمایشی استفاده می‌شود که بهترین کارایی آن در سیستم‌های سرمایشی است. این پد از ورقه‌های سلولز که به صورت منظم و به هم تنیده شده می‌باشد دارای قدرت جذب آب بالایی می‌باشد. از ویژگی‌های بسیار بارز آن می‌توان به مقاومت در برابر مواد شیمایی و آلاینده‌های مسمومی که در هوا وجود دارد اشاره کرد. از جهت املایی پد سلولزی درست می باشد اما گفتنی است که گاها دیده می شود که به صورت پد سلولوزی نیز برخی می نویسند که اشتباه می باشد.

پد سلولزی جایگزین پوشال کولرویژگی‌های پد سلولزی نسبت به پوشال

  1. پدهای سلولزی دارای امکان خودشویی دارند که این بدان معناست که همانند پوشال‌ها رسوب گیری نمی‌کنند.
  2. این پد‌ها به دلیل اینکه سطح تماس بیشتری با هوا دارند نسبت به پوشال خنکای بیشتری نیز دارند.
  3. پد سلولزی دارای طول عمر 3 تا 5 ساله می‌باشد که نسب به پوشال بسیار بیشتر است.
  4. برخلاف پوشال‌ها که دارای حفره می‌باشند و حشرات موزی می‌توانند به آن نفوذ کنند، پدسلولزی‌ به دلیل ساختار مستحکمی که دارد امکان نفوذ کردن به آن را تا حدودی غیرممکن می‌سازد.
  5. پدسلولزی به دلیل کیفیت بسیار خوب و بهره بردن از کاغذ کرافت خاصیت مانایی و ایستایی بالایی را داار می‌باشد.
  6. این پد‌ها نسبت به پوشال میزان تر شدگی بیشتری را دارند که همین موضوع باعث خنک سازی بهتر می‌شود.
  7. در پوشال‌ها به دلیل میزان پراکندگی و جنس آن، نمی‌توان انتظار خیس شدن منظم و یکنواخت را داشت، اما پدهای سلولزی خاصیت مویینگی دارند و همین امر باعث پخش شدن آب به صورت منظم و تر شدن کلی پد می‌گردد.

مطلب پیشنهادی به شما

تهویه هوای استخر چگونه باید باشد و از چه هواسازی استفاده می‌شود؟

پد سلولزی بهترین جایگزین پوشال کولر و هواسازها

در قسمت بالاتر مقاله ایمن تهویه تهویه الوند در رابطه با پد سلولزی شما دلایل برتری آن را نسبت پوشال مطالعه نموده و متوجه شدید که در ادامه نسبت به بهترین جایگزین پوشال کولر که همین پد می‌باشد می‌پردازیم. پدهای سلولزی میزان بازدهی بهتری نسبت به پوشال دارند و هوای محیط را خنک تر می‌کنند، همچنین یکی از معضلاتی که امروزه جامعه جهانی با آن درگیر می‌باشد مشکل کم آبی می‌باشد و پدهای سلولزی نسبت به پوشال آب کمتری نیز مصرف می‌کنند.

پد سلولزی جایگزین پوشال کولرپد سلولزی باعث خنک شدن درون هواساز نیز می‌شود که نسبت به پوشال خنکای بیشتری دارد و همین مسئله باعث می‌شود به موتور فشار زیادی وارد نشده و سلامت موتور هواساز تامین شده و در مصرف برق نیز صرفه جویی قابل توجهی شود. در صورتی که در هواساز‌ها اعم از کولر ، زنت ، ایرواشر پشت بامی و دیگر مدل‌های ایرواشر از پوشال استفاده شود هر ساله باید نسبت به تمیز کردن درون هواساز اقدام کرد که تنها دلیل آن پوشال می‌باشد که نتوانسته است از ورود گرد و غبار هوا جلوگیری کند و در کنار گرد و غبار نیز رسوب گذاری کرده است. اما با استفاه از این پد‌ها دیگر نیازی به وقت گذشتن برای تمیز کردن و تعویض پوشال و یا تماس با پشتیبانی شرکت نخواهید داشت و پد سلولزی از ورود  آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد.

همانطور که مطالعه نمودید پد سلولزی بهترین جایگزین پوشال هواسازها خواهد بود و شرکت ایمن تهویه الوند نیز در طراحی و تولید هواسازهای خود از بهترین پدها بهره می‌برد.

[su_box title=”مطلب پیشنهادی به شما” style=”bubbles” box_color=”#0d5eff” title_color=”#000000″ radius=”15″]

دستگاه ایرواشر پشت بامی چیست؟

[/su_box]

کاربرد پد سلولزی

پد سلولزی بر روی پنل‌های دیواره هواساز نصب می‌شود و به عنوان واسط تبخیری درون ایرواشر عمل می‌کند. پد وظیفه جذب هوای محیط اطراف و خنک سازی را بر عهده دارد. در واقع اگر پد یا پوشال نباشد هواساز امکان تولید هوای خنک و خنک سازی را نخواهد داشت. همچنین در صورتی که هواساز در محلی قرار داشته باشد که هوای محیطی در آن جریان نداشته باشد پد سلولزی نمی‌تواند به خوبی هوای لازم را جذب کند که بتواند عملیات خنک سازی را به خوبی انجام دهد؛ استفاده کردن از پوشال در کولر‌ها و ایرواشرها و انواع هواساز‌های مختلف دیگر نمی‌تواند به اندازه پدسلولزی موثر واقع شود چرا که جنس پدها از کاغذ کرافت می‌باشد و خاصیت جذب آب بالایی دارد.

پد سلولزی جایگزین پوشال کولر مزایا و کاربرد پدهای سلولزی در صنایع مختلف

تا به اینجا قطعا متوجه شده‌اید که استفاده کردن از پد سلولزی  بسیار موثر و مناسب می‌باشد، بهره بردن از تهویه مطبوع مناسب برای مثال در صنعت مرغداری می‌تواند باعث بهبود کیفیت هوای محیط، بهتر شدن کیفیت تخم مرغ و تخم گذاری مرغ‌ها، پاکیزه شدن هوا از گرد و غبار، دی اکسید کربن و آمونیاک موجود در هوا می‌شود. همچنین در برای در گلخانه‌ها نیز باعث بهتر شدن رشد گل و گیاهان، تهویه مناسب و وجود هوای تازه و پاکیزه درون گلخانه، جلوگیزی از رشد کردن انواع قارچ و باکتری‌های مضر برای گل و گیاهان و … می‌شود.

این مقاله در بخش وبلاگ ایمن تهویه الوند تهیه و گردآوری شده است که امیدواریم از مطالعه این مقاله استفاده کافی را برده باشید.

آخرین مقالات

خدمات ایمن تهویه

پیشنهاد ویژه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واحد فروشواحد خدماتکارشناس