سیستم تهویه هوا هتل‌ها و مهمان سراها

تهویه مطبوع هتل‌ها

در بازار تهویه هوا هتل که بسیار رقابتی است، اپراتورهای هتل باید اطمینان حاصل کنند که انتظارات مهمانانشان را برآورده می‌کنند. از جمله ی این انتظارات راحتی اتاق‌ها. به طور فزاینده ای انتظار می‌رود که اتاق‌ها دارای سیستم تهویه مطبوع باشند.

در حالی که بسیاری از هتل‌ها دارای سیستم تهویه هوا هتل متمرکز با واحدهای فن کوئل در اتاق‌هایی هستند که توسط دیگ بخار مرکزی و کارخانه چیلر کار می‌کنند، این همیشه یک گزینه عملی نیست. همچنین سیستم تهویه مطبوع اسپلیت به دلیل نیاز به نصب واحدهای خارجی بر روی دیوار، همیشه قابل استفاده نخواهد بود.

از لحاظ تاریخی، یک جایگزین برای تهویه هوا هتل استفاده از اسپلیت بوده است اما این دستگاه‌‌ها می‌توانند از نظر سطح صدا، بازده انرژی و تأثیر بصری در نمای بیرونی ساختمان چالش‌های مهمی‌ ایجاد کنند. بعلاوه، در مورد جایگزینی واحدهای قدیمی از طریق دیوار، این طرح‌های قدیمی دیگر تحت مقررات اروپا مجاز نیستند.

[su_box title=”مطالعه این مطلب را به هیچوجه از دست ندهید!” style=”bubbles” box_color=”#0d1eff” title_color=”#ffffff” radius=”15″]

داکت اسپلیت چیست و هر آنچه در مورد داکت اسپلیت باید بدانیدداکت اسپلیت چیست انواع داکت اسپلیت

[/su_box]

قسمتهای مختلف هتل‌ها از نظر هواساز هتل متفاوت هستند. ما می‌دانیم که نیازهای مهمان برای گرمایش و سرمایش می‌تواند بسیار متفاوت باشد، به خصوص اگر تازه از خارج از کشور رسیده باشد. اماکن عمومی شما مانند پذیرایی، بارها و رستوران‌ها به سیستم‌های تهویه هوا هتل، آبگرم و اتاق‌های درمانی شما نیاز به تهویه مطبوع متفاوت دارند. به این موارد، هر روز هتل‌های بیشتری امکانات کنفرانس را ارائه می‌دهند که اکنون تهویه مطبوع معمول است.

تهویه هوا هتل با تعداد اتاق‌ خواب زیر 40

سر و صدای ترافیک یا نگرانی‌های امنیتی ممکن است به معنای بسته بودن پنجره‌های اتاق خواب باشد، بنابراین تهویه هوا و هواساز برای ایجاد یک فضای راحت اتاق ضروری است. مهمترین نیاز سیستم تهویه هوا هتل برای اتاقهای هتل کنترل درجه حرارت و رطوبت فردی، عملکرد بی صدا و در حال حاضر معمولاً فیلتراسیون بو است.

تهویه هوا هتل در هتل‌هایی که تعداد کمی اتاق دارند معمولاً با استفاده از سیستم‌‌های تقسیم دیواری ارزان قیمت به بهترین وجه حاصل می‌شود. در این سیستم‌ها یک واحد “متراکم” خارجی وجود دارد که لوله‌های مبرد را خنک یا گرم می‌کند تا بین 1-3 واحد “کنترل هوا” داخلی باشد. واحد داخلی دارای کنترل‌های جداگانه ای است که به صورت دیواری و یا از راه دور مادون قرمز کنترل می‌شوند و بسته به نیاز می‌توانند عملیات خنک کننده و گرمایش ساده یا پیچیده ای را فراهم کنند. آنها همچنین می‌توانند همراه با فیلترهای آنزیمی و فوتوکاتالیستی برای پاکسازی هوا باشند.

تهویه هوا هتل با تعداد اتاق خواب بالای 40

تهویه هوا هتل در هتل‌های بزرگتر معمولاً با سیستم‌های VRF کارآمدتر است، جایی که حداکثر 50 واحد کنترل هوای داخلی را می‌توان به یک واحد تغلیظ کننده خارجی متصل کرد. هر اتاق هتل به صورت جداگانه قابل کنترل است و در صورت خالی بودن اتاق می‌تواند خاموش شود.

از آنجا که تقاضا برای تهویه مطبوع می‌تواند در فصول (یا حتی روزهای هفته و تعطیلات آخر هفته) به میزان قابل توجهی متفاوت باشد، ما معمولاً توصیه می‌کنیم که واحد‌های چگالشی خارجی با “کمپرسورهای متغیر سرعت” یا “کمپرسورهای چندگانه” داشته باشید. با وجود این، در حالی که سیستم تهویه هوا در فصل کم کار می‌کند، می‌توانید صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی به دست آورید، اما در دوره‌هایی که تقاضای زیادی دارید، کمپرسورهای بیشتری به طور خودکار سرعت می‌گیرند (یا بیشتر کمپرسورها روشن می‌شوند) بنابراین ظرفیت سرمایش / گرمایش را افزایش می‌دهد.

[su_box title=”مطالعه این مطلب را به هیچوجه از دست ندهید!” style=”bubbles” box_color=”#0d1eff” title_color=”#ffffff” radius=”15″]

ایرواشر چیست؟ انواع و نحوه کارایی ایرواشر

[/su_box]

 

با تهویه مطبوع VRF واحدهای چگالشی معمولاً روی سقف قرار دارند، اما بسته به نیاز ساختمان و برنامه ریزی گزینه‌های دیگری نیز وجود خواهد داشت. همچنین تعداد زیادی گزینه برای واحدهای کنترل هوای داخلی وجود دارد.

تهویه مطبوع هتل در مناطق عمومی (ورزشگاه‌ها ، رستوران‌ها و پذیرایی‌ها):

از آنجا که در بار و کافه‌ها، کلوپ‌های شبانه و رستوران‌ها در هوای گرم مشتریانه بیشتری دارند، این منابع سرمایشی ترکیبی تهویه هوا را اغلب ضروری می‌کنند. این مورد در مورد سالن بدن سازی و مرکز تناسب اندام نیز وجود دارد که برای کنترل بو در رختکن نیز به این شرایط اضافه شده است. تعداد زیادی گزینه کم هزینه برای تأمین گرمایش و سرمایش این مناطق وجود دارد.

هواساز اتاق‌های اجتماعات و کنفرانس‌ها:

این یک منبع درآمد منظم برای هتل‌ها و یک نیاز فزاینده برای توسعه مشاغل برای برگزاری جلسات دور از محل کارشان است. از آنجا که شرکت‌ها هزینه این خدمات را پرداخت می‌کنند ، میهمانان کسب و کار معمولاً حتی از مهمانان معمول شما نیز با بصیرت عمل می‌کنند و براساس تجربه‌های قبلی انتظارات خاصی دارند.

هواساز در اتاق‌های اجتماعات ضروری است زیرا این اتاق‌ها اغلب تعداد زیادی از افراد را برای مدت طولانی در یک فضای محدود نگهداری می‌کنند و معمولاً برای جلوگیری از ترافیک و سر و صدای هواپیما به پنجره‌های بسته احتیاج دارند. آنها اغلب گرمای اضافی تولید شده از افزایش نور و تجهیزات پروژکتور دارند. در این اتاق‌ها غالباً غذا سرو می‌شود ، بنابراین باید کنترل بوی کافی در نظر گرفته شود.

اتاق‌های ملاقات کوچکتر با کمتر از 8 نفر معمولاً می‌توانند با یک سیستم تقسیم دیواری کوچک یا واحدهای نصب شده روی زمین تهویه شوند. اتاق‌های بزرگتر بسته به اندازه و نوع ساخت آنها به سیستم‌های کاست یا داکت احتیاج دارند.

اندازه هتل، سالن بدنسازی یا آبگرم شما به هر اندازه که باشد، کارمندان طراحی ما می‌توانند به شما در یافتن یک سیستم تهویه مطبوع کم هزینه و کارآمد کمک کنند. ما همچنین در انتخاب و طرح بندی سیستم‌ها ، مسیریابی کار لوله‌ها و تخلیه کمک خواهیم کرد.

توجه به سیستم‌های تهویه یکی از عواملیست هتل دار‌ها برای رونق و جلب رضایت مشتریان مسافر خود باید مورد توجه قرار دهند. دستگاه‌هایی که برای تهویه هوای هتل و هواساز مورد استفاده قرار می‌گیرند باید در تمام قسمت‌ها بکار گرفته شوند تا با راندمان بالا نیازهای گرمایشی، سرمایشی و تهویه ساختمان را فراهم کنند. ترجیح  تمام مسافران هنگامی که در هتل مشغول به استراحت هستند، فعال بودن سیستم تهویه هوا هتل و اقامتگاه خود می‌باشد تا بتوانند از هوای مطبوع و مناسب استفاده کنند.

آخرین مقالات

خدمات ایمن تهویه

پیشنهاد ویژه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واحد فروشواحد خدماتکارشناس