پرذه هوا

در ابتدا باید در یک تعریف ساده پرده هوا را اینگونه تعریف کرد. پرده هوا دستگاهی است که از ورود هرگونه آلودگی که در هوا وجود دارد به مکانی که این دستگاه در آن قرار گرفته است؛ جلوگیری می‎کند. این دستگاه به این صورت عمل می‎کند که یک جریان لایه‎ای هوا را فراهم می‎کند و سپس از دریچه‎های خروجی به شدت خارج می‎کند. این امر باعث دور شدن آلودگی از محیط مورد نظر می‎شود. در واقع پرده هوا دستگاهی است که مانند یک سد از ورود و خروج هوا ممانعت می‎کند و هر صورتی که در ورودی باز و بسته شود این دستگاه نمی‎گذارد آلودگی در هوا بماند.

کاربردهای دستگاه پرده هوا

پرده هوا این مزیت را دارد که هنگامی که در ورودی باز می‎شود دو هوا را از هم جدا کند و با همین مزیت از ورود حشرات و آلودگی‎های دیگر به محیط داخل  جلوگیری می‎کند. این دستگاه قدرت تهویه را بالا برده و مصرف انرژی را کاهش می‎دهد.

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چگونه یک دستگاه پرده هوا می‎تواند چیزی شبیه به سد در برابر هوای خارجی ایجاد کند. این اتفاق به این صورت میافتد که این دستگاه‎ها دارای قدرت مکش هوای داخل و پرتاب آن به سمت پایین می‎باشند. با استفاده از این قابلیت یک پرده هوا با ضخامت حدود ۴ سانت ایجاد کرده و به این صورت از ورود هرگونه آلودگی جلوگیری می‎کنند.

ایجاد سد یا پرده نامرئی را باید کارکرد اصلی پرده هوا دانست که به این منظور بیشتر از این دستگاه در بالای درهای ورودی ساختمان‎ها، مجتمع‎ها، کارخانه‎ها، سرخانه‎ها، بیمارستان‎ها و… استفاده می‎شود.  اما به جزء آن این دستگاه کارکردهای دیگری نیز دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

یکی دیگر از کاربردهای پرده هوا جلوگیری از اتلاف انرژی است. به این صورت که بین دو محیط سرد و گرم نقش جداکننده ایفا می‎کند و اجازه نمیدهد هوای گرم و یا سرد از محیط خارج شود. همچنین از ورود بادهای فصلی به داخل محیط ( حتی با وجود باز بودن در) جلوگیری می‎کند.

دیگر مزیت این دستگاه جلوگیری از انتشار بوی بد در محیط می‎باشد. در واقع این کار را با کمک ایزوله کردن محیط انجام می‎دهد.

این دستگاه به‎طور معمول در دو نوع اداری-تجاری و صنعتی ساخته می‎شود.که مدل اداری- تجاری از نظر ظاهر زیباتر و شکیل‎تر و کوچکتر است و مصرف برق کمتری نیز دارد. اما دستگاه پرده هوای صنعتی را می‎توان بر اساس ارتفاع و عرض و دیگر مختصات محیط طراحی کرد.

به‎طور کلی دستگاه  را می‎‏توان دستگاه مناسبی برای جلوگیری از اتلاف انرژی و جلوگیری از ورود آلودگی و حشرات دانست که می‎تواند یک وسیله کاربردی برای مکان‎هایی مانند سردخانه باشد که نیاز به ایزوله شدن دارند.

ایمن تهویه الوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

استعلام قیمت ایمن تهویه الوند
سوال داری؟
در مورد ابعاد محل قرارگیری سوال داری؟
ابعاد دستگاه رو میخوای بدونی؟

همین حالا تماس بگیرید

فهرست
تماس بگیرید