پرده هوا چیست؟

پرذه هوا

در ابتدا باید در یک تعریف ساده پرده هوا را این گونه تعریف کرد. پرده هوا دستگاهی است که از ورود هرگونه آلودگی که در هوا وجود دارد به مکانی که این دستگاه در آن قرار گرفته است؛ جلوگیری می‎‌کند. این دستگاه به این صورت عمل می‌کند که یک جریان لایه‌ه‎ای هوا را فراهم می‌کند و سپس از دریچه‌های خروجی به شدت خارج می‌‎کند. این امر باعث دور شدن آلودگی از محیط مورد نظر می‌شود. در واقع پرده هوا دستگاهی است که مانند یک سد از ورود و خروج هوا ممانعت می‌‎کند و هر صورتی که در ورودی باز و بسته شود این دستگاه نمی‌گذارد آلودگی در هوا بماند.

“مطالعه این مطلب را به هیچوجه از دست ندهید!”

ایرواشر سقفی چیست؟

 

کاربردهای دستگاه پرده هوا

پرده هوا این مزیت را دارد که هنگامی که در ورودی باز می‌‎شود دو هوا را از هم جدا کند و با همین مزیت از ورود حشرات و آلودگی‌های دیگر به محیط داخل  جلوگیری می‌کند. این دستگاه قدرت تهویه را بالا برده و مصرف انرژی را کاهش می‌دهد. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چگونه یک دستگاه پرده هوا می‌تواند چیزی شبیه به سد در برابر هوای خارجی ایجاد کند. این اتفاق به این صورت می‌افتد که این دستگاه‌ها دارای قدرت مکش هوای داخل و پرتاب آن به سمت پایین می‌باشند. با استفاده از این قابلیت یک پرده هوا با ضخامت حدود ۴ سانت ایجاد کرده و به این صورت از ورود هرگونه آلودگی جلوگیری می‌کنند.

ایجاد سد یا پرده نامرئی را باید کارکرد اصلی پرده هوا دانست که به این منظور بیشتر از این دستگاه در بالای درهای ورودی ساختمان ها، مجتمع ها، کارخانه‌ها، سردخانه‌‎ها، بیمارستان‌ها و… استفاده می‌‎شود.  اما به جزء آن این دستگاه کارکردهای دیگری نیز دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

یکی دیگر از کاربردهای پرده هوا جلوگیری از اتلاف انرژی است. به این صورت که بین دو محیط سرد و گرم نقش جداکننده ایفا می کند و اجازه نمی‌دهد هوای گرم و یا سرد از محیط خارج شود. همچنین از ورود بادهای فصلی به داخل محیط (حتی با وجود باز بودن در) جلوگیری می‌کند.

دیگر مزیت این دستگاه جلوگیری از انتشار بوی بد در محیط می‌باشد. در واقع این کار را با کمک ایزوله کردن محیط انجام می‌دهد.

“مطالعه این مطلب را به هیچوجه از دست ندهید!”

ایرواشر چیست و چه ویژگی‌هایی دارد

 

این دستگاه به طور معمول در دو نوع اداری تجاری و صنعتی ساخته می‌شود که مدل اداری تجاری از نظر ظاهر زیباتر و شکیل‌تر و کوچک‌تر است و مصرف برق کمتری نیز دارد. اما دستگاه پرده هوای صنعتی را می‌توان بر اساس ارتفاع و عرض و دیگر مختصات محیط طراحی کرد.

به طور کلی دستگاه را می‌توان دستگاه مناسبی برای جلوگیری از اتلاف انرژی و جلوگیری از ورود آلودگی و حشرات دانست که می‌تواند یک وسیله کاربردی برای مکان‌هایی مانند سردخانه باشد که نیاز به ایزوله شدن دارند.

آخرین مقالات

خدمات ایمن تهویه

پیشنهاد ویژه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واحد فروشواحد خدماتکارشناس