زنت یکی از دستگاه‌های سیستم تبخیری در سیستم‌های تهویه مطبوع می‌باشد. زنت نام خود را از ابتدای کلمات زمستانه، نیمه و تابستانه وام گرفته است. این بدان معنی است که از این دستگاه در تمام فصول سال میتوان استفاده نمود و از استشمام هوایی پاک لذت برد.

زنت چیست؟‌

دستگاه زنت در دو  حالت سرمایشی و گرمایشی کار می کند. یکی از دلایل اینکه دستگاه‌زنت یکی از بالاترین استاندارد‌های موجود در  بین تمامی دستگاه‌های تهویه مطبوع را داراست این است که در این دستگاه بدلیل عدم تخلیه آب تشتک در زمستان میزان رطوبت پیشفرض 5 درصدی بدلیل تبخیر آب تشتک توسط گرمای کویل صورت می‌گیرد.ولی در مقابل چنانچه از بخاری و یا پکیج جهت گرم کردن محیط استفاده کنیم سوخت خشک اتفاق می افتد.

نکته: در دستگاه‌های سفارشی ما سیستم کنترل رطوبت محیطی تعریف می‌شود که با استفاده از این سیستم رطوبت محیط را می‌توانید تنظیم کنید. مدل دیگر نوع تنظیمات دستی رطوبت محیط می‌باشد که با استفاده از یک دکمه‌ی پمپ تعبیه شده، شما می‌توانید میزان رطوبت محیط را خودتان تنظیم کنید.

سوخت خشک چیست؟

این پروسه به شکلی است که در تبدیل انرژی به گرما اکسیژن محیط مورد استفاده قرار می‌گیرد که این روند باعث کاهش اکسیژن محیط و به وجود آمدن حس خفگی می‌شود.

 

مطلب پیشنهادی به شما

 

عملکرد زنت در حالت سرمایشی

دستگاه زنت در حالت سرمایشی

سیستم سرمایش این دستگاه به صورت تبخیری (شبیه کولر آبی) بوده که در واقع همراه سرمایش میزان رطوبت را افزایش می‌دهد، به همین علت این دستگاه برای مناطق مرطوب مناسب نیست.

عملکرد زنت در حالت سرمایشی بدین صورت بوده که هوای تازه از بیرون وارد دستگاه شده. درون دستگاه پمپ، اقدام به پمپاژ کردن آب بر روی پد سلولزی نموده و پد را غرق آب میکند. هوا با عبور از این پد سلولزی در درجه اول بدلیل آنتی باکتریال بودن این پد ، پاکسازی شده( عملیات فیلتراسیون: حذف گرد و غبار و باکتری های موجود در هوا) و سپس بدلیل برخورد با آب با دمای کمتر از خودش، تبادل گرما بین آب و هوا صورت می گیرد و عملیات تبخیر و سپس کاهش دمای هوا صورت می گیرد و هوای خنک شده توسط فن  و از طریق مسیرهای کانالی وارد محیط می شود

عملکرد زنت در حالت گرمایشی

عملکرد دستگاه زنت در حالت گرمایشی

حالت گرمایشی نیاز به کوبل دارد، کویل وسیله ای است که آب گرم داخلش جریان می‌یابد و با عبور هوا از آن هوا را گرم می‌کند خودرو‌ها از این وسیله برای گرم کردن محیط داخل خود استفاده می‌کنند، آب گرم مورد نیاز (جهت جریان در لوله های کویل) توسط پکیچ(یا موتورخانه)  تامین می‌گردد و با استفاده از اتصالات مورد نظر کویل به پکیج متصل می‌شود. در این وضعیت نیازی به افزایش دور فن نیست چرا که با کمترین سرعت فن گرمای تولید شده توسط کویل به محیط انتقال داده می‌شود. در ضمن دریچه‌ی هوای تازه که در تابستان هوا را از محیط خارج از ساختمان وارد دستگاه می‌کند بسته می‌شود و دریچه‌ای که هوای داخل ساختمان را به داخل دستگاه منتقل می‌کند باز می‌شود،(عملیات سیرکوله انجام می شود) هوای محیط داخل توسط دستگاه دریافت و سپس گرم و بعد به محیط باز می‌گردد.

انواع مدل های دستگاه زنت

دستگاه زنت در سه مدل ایستاده، زیر سقفی، پشت بامی در شرکت ایمن تهویه تولید می‌شود که از طریق بخش ذیل می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

نکات بارز و مثبت این دستگاه نسبت به سیستم های مشابه:

  • مناسب با آب و هوای اکثر نقاط کشورمان
  • مصرف برق کمتر نسبت به کولر آبی و سیستم های سرمایشی دیگر
  • استفاده از پد سلولزی به جای پوشال(طول عمر بیشتر و عدم ایجاد کپک و میکروب در این پد و تصفیه سازی هوا )
  • بدنه عایق کاری شده و جنس گالوانیزه رنگ شده با پودر الکترواستاتیک
  • استفاده از فن های دایرکت درایو، بدون تسمه و سایلنت حتی در زمان استارت
  • حذف هزینه های لوله کشی و رادیات ها در حالت گرمایش
  • حذف هزینه های کانال کشی عمودی
  • استفاده از فیلترهای مختلف بنابر سفارش مشتری(مشتری مداری و سفارشی سازی)

 

ایمن تهویه الوند

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

استعلام قیمت ایمن تهویه الوند
کار کرد دستگاه چگونه است؟
دستگاه در چه ابعادی تولید می‌شود؟
بهترین محل قرار گیری دستگاه کجاست؟
دستگاه با چه قدرتی برای شما مناسب است؟
انجام پروژه‌تان چه میزان هزینه دارد؟

همین حالا تماس بگیرید

آخرین مطالب ایمن تهویه

فهرست