زنت یکی از دستگاه‌های سیستم تبخیری در سیستم‌های تهویه مطبوع می‌باشد، نام این دستگاه مخفف سه عبارت زمستانه، نیمه، تابستانه می‌باشد

زنت چیست؟‌

دستگاه زنت دو فصل دارد یعنی هم حالت سرمایشی و هم حالت گرمایشی در آن وجود دارد. یکی از دلایل اینکه دستگاه‌زنت یکی از بالاترین استاندارد‌های موجود بین کل دستگاه‌های تهویه مطبوع را داراست این است که در استفاده از آبگرمکن و پکیج سوخت خشک اتفاق می‌افتد. این پروسه به شکلی است که در تبدیل انرژی به گرما اکسیژن محیط مورد استفاده قرار می‌گیرد که این روند باعث کاهش اکسیژن محیط و به وجود آمدن حس خفگی می‌شود.

ولی در زنت بدلیل عدم تخلیه آب تشتک در زمستان میزان رطوبت پیشفرض 5 درصدی بدلیل تبخیر آب تشتک توسط گرمای کویل صورت می‌گیرد. در دستگاه‌های سفارشی ما سیستم کنترل رطوبت محیطی تعریف می‌شود که با استفاده از این سیستم رطوبت محیط را می‌توانید تنظیم کنید. مدل دیگر نوع تنظیمات دستی رطوبت محیط می‌باشد که با استفاده از یک دکمه‌ی پمپ تعبیه شده شما می‌توانید میزان رطوبت محیط را خودتان تنظیم کنید.

این دستگاه مشابه دستگاه ایرواشر می‌باشد که برای مطالعه بیشتر در مورد ایرواشر به لینک زیر رجوع فرمایید.

مطلب پیشنهادی به شما

زنت با توجه به اقلیم و آب و هوای ایران توسط مهندس مهدی بازرگان طراحی و اختراع شده است، زنت سالیان متوالی تغییراتی جهت بهبود به خود دیده است، ایمن تهویه الوند نیز قدم‌هایی جهت بهبود عملکرد زنت برداشته است. عملکرد مدل سرمایشی این دستگاه مشابه کولر می‌باشد با این تفاوت که در بیشتر کولرهای آبی از پوشال استفاده میگردد ولی در این دستگاه از فیلتر پد سلولزی استفاده می‌شود که آب را به طور یکسان از خود عبور می‌دهد و همنین حالت خود را بعد از گذر زمان از دست نمی‌دهد و از همه مهمتر مشکلات تنفسی از جمله ایجاد حساسیت که در کولر‌های آبی بخاطر استفاده از پوشال به وجود می‌آمد را از بین برده است.

عملکرد زنت در حالت سرمایشی

دستگاه زنت در حالت سرمایشی

حالت گرمایشی نیاز به کوبل دارد، کویل وسیله ای است که آب گرم داخلش جریان می‌یابد و با عبور هوا از آن هوا را گرم می‌کند خودرو‌ها از این وسیله برای گرم کردن محیط داخل خود استفاده می‌کنند، آب گرم مورد نیاز توسط پکیچ تامین می‌گردد و با استفاده از اتصالات مورد نظر کویل به پکیج متصل می‌شود. در این وضعیت نیازی به افزایش دور فن نیست چرا که با کمترین سرعت فن گرمای تولید شده توسط کویل به محیط انتقال داده می‌شود. در ضمن دریچه‌ی هوای تازه که در تابستان هوا را از محیط خارج از ساختمان وارد دستگاه می‌کند بسته می‌شود و دریچه‌ای که هوای داخل ساختمان را به داخل دستگاه منتقل می‌کند باز می‌شود، هوای محیط داخل توسط دستگاه دریافت و سپس گرم و بعد به محیط باز می‌گردد.

عملکرد زنت در حالت گرمایشی

عملکرد دستگاه زنت در حالت گرمایشی

دستگاه زنت در سه مدل ایستاده، زیر سقفی، پشت بامی در شرکت ایمن تهویه تولید می‌شود که از طریق بخش ذیل می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

ایمن تهویه الوند

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

استعلام قیمت ایمن تهویه الوند
کار کرد دستگاه چگونه است؟
دستگاه در چه ابعادی تولید می‌شود؟
بهترین محل قرار گیری دستگاه کجاست؟
دستگاه با چه قدرتی برای شما مناسب است؟
انجام پروژه‌تان چه میزان هزینه دارد؟

همین حالا تماس بگیرید

آخرین مطالب ایمن تهویه

فهرست