دستگاه زنت یکی از دستگاه‌های سیستم تبخیری در سیستم های تهویه مطبوع می باشد، نام این دستگاه مخفف سه عبارت زمستانه، نیمه، تابستانه می باشد! زنت دو فصل دارد یعنی هم حالت سرمایشی و هم حالت گرمایشی در آن وجود دارد. یکی از دلایل اینکه دستگاه‌زنت یکی از بالاترین استاندارد های موجود بین کل دستگاه های تهویه مطبوع را داراست این است که در استفاده از آبگرمکن و پکیج سوخت خشک اتفاق می افتد. این پروسه به شکلی است که در تبدیل انرژی به گرما اکسیژن محیط مورد استفاده قرار می گیرد که این روند باعث کاهش اکسیژن محیط و به وجود آمدن حس خفگی می شود.

ولی در زنت بدلیل عدم تخلیه آب تشتک در زمستان میزان رطوبت پیشفرض 5 درصدی بدلیل تبخیر آب تشتک توسط گرمای کویل صورت می گیرد. در دستگاه های سفارشی ما سیستم کنترل رطوبت محیطی تعریف می شود که با استفاده از این سیستم رطوبت محیط را می توانید تنظیم کنید. حالت دیگر حالت تنظیمات دستی رطوبت محیط می باشد که با استفاده از یک دکمه‌ی پمپ تعبیه شده شما می توانید میزان رطوبت محیط را خودتان تنظیم کنید.

این دستگاه مشابه دستگاه ایرواشر می باشد که برای مطالعه بیشتر در مورد ایرواشر به لینک زیر رجوع فرمایید.

مطلب پیشنهادی به شما

زنت با توجه به اقلیم و آب و هوای ایران توسط مهندس مهدی بازرگان طراحی و اختراع شده است، زنت سالیان متوالی تغییراتی جهت بهبود به خود دیده است، ایمن تهویه الوند نیز قدم هایی جهت بهبود عملکرد زنت برداشته است. عملکرد حالت سرمایشی این دستگاه مشابه کولر می باشد با این تفاوت که در بیشتر کولرهای آبی از پوشال استفاده میگردد که در این دستگاه از فیلتر سلولز استفاده می شود که آب را به طور یکسان از خود عبور می دهد و همنین حالت خود را بعد از گذر زمان از دست نمی دهد و از همه مهمتر مشکلات تنفسی از جمله ایجاد حساسیت که در کولر های آبی بخاطر استفاده از پوشال به وجود می آمد را از بین برده است.

عملکرد زنت در حالت سرمایشی

دستگاه زنت در حالت سرمایشی

حالت گرمایشی نیاز به کوبل دارد، کویل وسیله ای است که آب گرم داخلش جریان می یابد و با عبور هوا از آن هوا را گرم می کند خودرو ها از این وسیله برای گرم کردن محیط داخل خود استفاده می کنند، آب گرم مورد نیاز توسط پکیچ تامین می گردد و با استفاده از اتصالات مورد نظر کویل به پکیج متصل می شود. در این حالت نیازی به افزایش دور فن نیست چرا که با کمترین سرعت فن گرمای تولید شده توسط کویل به محیط انتقال داده می شود. در ضمن دریچه‌ی هوای تازه که در تابستان هوا را از محیط خارج از ساختمان وارد دستگاه می کند بسته می شود و دریچه‌ای که هوای داخل ساختمان را به داخل دستگاه منتقل می کند باز می شود، هوای محیط داخل توسط دستگاه دریافت و سپس گرم و بعد به محیط باز می گردد.

عملکرد زنت در حالت گرمایشی

عملکرد دستگاه زنت در حالت گرمایشی

دستگاه زنت در سه مدل ایستاده، زیر سقفی، پشت بامی در شرکت ایمن تهویه تولید می شود که از طریق بخش ذیل می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید.

ایمن تهویه الوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

استعلام قیمت ایمن تهویه الوند
سوال داری؟
در مورد ابعاد محل قرارگیری سوال داری؟
ابعاد دستگاه رو میخوای بدونی؟

همین حالا تماس بگیرید

فهرست
تماس بگیرید