این روزها با توجه به گسترش صنایع و بالتبع گسترش آلودگی هوا نیاز به یک سیستم تهویه مطبوع بهینه و کم مصرف در محل زندگی و یا کار احساس میشود. نمونه ای از سیستم های تهویه متنوعی که وجود دارد ایرواشر خانگی است.

این دستگاه ها با توجه به عملکرد مناسب در تنظیم دما و رطوبت محیط از جمله دستگاه های پرطرفدار در انتخاب سیستم های تهویه مطبوع میباشند. نحوه ی عملکرد این دستگاه ها و تفاوت عمده آن با دیگر دستگاه ها من جمله کولر آبی بدین صورت است که نحوه پمپاژ آب در این دستگاه در قیاس با کولر آبی که به صورت پاششی است، پودری میباشد که این عمل باعث کاهش چشمگیر مصرف آب این سیستم میشود.

همچنین عایق بندی مناسب این دستگاه ها از دیگر موارد بهینه سازی مصرف انرژی در سیستم است. در این دستگاه در فصل تابستان، هوای گرم  توسط فن ایرواشر به داخل دستگاه کشیده می شود

از دیگر مزیت های دستگاه ایرواشر خانگی، ایجاد رطوبت مناسب در مناطق گرم و خشک است که همواره خشکی هوای محیط باعث بوجود آمدن مشکلات عدیده ای میشود همچنین قابلیت تنظیم رطوبت با پنل هوشمند تعبیه شده، شما را در تنظیم رطوبت محیط و آسایشتان کمک میکند. دستگاه های ایرواشر خانگی دارای سیستم سرمایشی و گرمایشی هستند که این قابلیت دال بر بصرفه بودن بکارگیری این سیستم میباشد. در سیستم گرمایشی

دستگاه ایرواشر نیازمند سیستم گرمایشی دیگری مانند پکیج یا بویلر موتورخانه ای می باشد. پس از گرم کردن آب آن را به کویل (لوله ها) ایرواشر پمپاژ کند و با چرخش فن دستگاه هوای گرم را به داخل ساختمان بفرستد.

نحوه عملکرد ایرواشر خانگی

در تابستان همزمان با روشن کردن دستگاه ایرواشر ، پمپ هم آب را در لوله ها به جریان انداخته و پاشش آب در نازل ها صورت می گیرد. جریان هوا به واسطه فن در ایرواشر ب اتفاق افتاده و پس از عبور از دمپر و فیلتر به قسمت پاشش آب می رسد. قطرات آب با داشتن سطح تماس با هوا، تمایل به تبخیر شدن دارند و برای تبخیر گرمای نهان خود را از هوا می گیرند و باعث خنک شده هوا می شوند. برخورد قطرات با هوا به عنوان فیلتر عمل می کند و باعث می شود که ذرات موجود در هوا حذف شوند. مقداری از قطرات که تبخیر نشدند به درون تشتک ریزش می کنند و برای تصفیه پمپ می شوند و مقداری که همراه جریان در حرکت هستند با برخورد به صفحه دبلیو شکل، از هوا حذف شده و برای تصفیه فرستاده می شوند.

برای گرمایش در زمستان از کویل آب گرم استفاده می شود. برای تامین آب کویل از پکیج استفاده می شود. آب گرم وارد کویل شده و باعث گرم شدن کویل و فن آن می شود و هوا با عبور از میان کویل، گرم شده و به ساختمان هدایت می شود. در مسیر جریان هوای گرم اگر نیاز باشد با پاشش آب، رطوبت هوا را نیز افزایش می دهند. فقط باید توجه کرد که آب حتما پیش گرم شده باشد که باعث خنک شدن هوا نشود.

در هر دو حالت گرمایش یا سرمایش، هوای تهویه شده توسط فن و دریچه های مرتبط وارد ساختمان می شود

همین امروز از کارشناسان ما مشاوره بگیرید

برآورد قیمت ایرواشرهای خانگی

استعلام قیمت