ایرواشر خانگی | ایرواشر آپارتمانی

این روزها با توجه به گسترش صنایع و بالتبع گسترش آلودگی هوا نیاز به یک سیستم تهویه مطبوع بهینه و کم مصرف در محل زندگی و یا کار احساس میشود. نمونه ای از سیستم های تهویه متنوعی که وجود دارد ایرواشر خانگی است. قیمت ایرواشر آپارتمانی نه تنها نسبت به کولر گازی به صرفه است. بلکه در مصرف انرژی نیز کاملا بهینه است.

ایرواشر خانگی یا آپارتمانی چه مزایایی دارد

دستگاه ایرواشر آپارتمانی با توجه به عملکرد مناسب در تنظیم دما و رطوبت محیط از جمله دستگاه های پرطرفدار در انتخاب سیستم های تهویه مطبوع میباشد. نحوه ی عملکرد این دستگاه ها و تفاوت عمده آن با دیگر دستگاه ها من جمله کولر آبی بدین صورت است که نحوه پمپاژ آب در این دستگاه در قیاس با کولر آبی که به صورت پاششی است، پودری میباشد که این عمل باعث کاهش چشمگیر مصرف آب این سیستم میشود.

همچنین عایق بندی مناسب این دستگاه ها از دیگر موارد بهینه سازی مصرف انرژی در سیستم است. در این دستگاه در فصل تابستان، هوای گرم توسط فن ایرواشر به داخل دستگاه کشیده می‌شود

از دیگر مزیت‌های دستگاه ایرواشر خانگی، ایجاد رطوبت مناسب در مناطق گرم و خشک است که همواره خشکی هوای محیط باعث بوجود آمدن مشکلات عدیده‌ای میشود همچنین قابلیت تنظیم رطوبت با پنل هوشمند تعبیه شده، شما را در تنظیم رطوبت محیط و آسایشتان کمک میکند. دستگاه‌های ایرواشر خانگی دارای سیستم سرمایشی و گرمایشی هستند که این قابلیت دال بر بصرفه بودن بکارگیری این سیستم میباشد. در سیستم گرمایشی دستگاه ایرواشر نیازمند سیستم گرمایشی دیگری مانند پکیج یا بویلر موتورخانه ای می باشد. پس از گرم کردن آب آن را به کویل (لوله ها) ایرواشر پمپاژ کند و با چرخش فن دستگاه هوای گرم را به داخل ساختمان بفرستد.

انواع مدل های ایرواشر خانگی | ایرواشر آپارتمانی


[su_list icon=”icon: check-square-o” icon_color=”#16e800″]

[/su_list]

نحوه عملکرد ایرواشر خانگی (ایرواشر آپارتمانی)

در تابستان همزمان با روشن کردن دستگاه ایرواشر ، پمپ هم آب را در لوله ها به جریان انداخته و پاشش آب در نازل ها صورت می گیرد. جریان هوا به واسطه فن در ایرواشر ب اتفاق افتاده و پس از عبور از دمپر و فیلتر به قسمت پاشش آب می رسد. قطرات آب با داشتن سطح تماس با هوا، تمایل به تبخیر شدن دارند و برای تبخیر گرمای نهان خود را از هوا می گیرند و باعث خنک شده هوا می شوند. برخورد قطرات با هوا به عنوان فیلتر عمل می کند و باعث می شود که ذرات موجود در هوا حذف شوند. مقداری از قطرات که تبخیر نشدند به درون تشتک ریزش می کنند و برای تصفیه پمپ می شوند و مقداری که همراه جریان در حرکت هستند با برخورد به صفحه دبلیو شکل، از هوا حذف شده و برای تصفیه فرستاده می شوند.

برای گرمایش در زمستان از کویل آب گرم استفاده می شود. برای تامین آب کویل از پکیج استفاده می شود. آب گرم وارد کویل شده و باعث گرم شدن کویل و فن آن می شود و هوا با عبور از میان کویل، گرم شده و به ساختمان هدایت می شود. در مسیر جریان هوای گرم اگر نیاز باشد با پاشش آب، رطوبت هوا را نیز افزایش می دهند. فقط باید توجه کرد که آب حتما پیش گرم شده باشد که باعث خنک شدن هوا نشود.

در هر دو حالت گرمایش یا سرمایش، هوای تهویه شده توسط فن و دریچه های مرتبط وارد ساختمان می شود.

آخرین مقالات

خدمات ایمن تهویه

پیشنهاد ویژه

5 دیدگاه ها

  • سلام آقای دانش کهن عزیز
   عدم استفاده از کولر گازی دلایل زیادی دارد، چند مثال برای شما عنوان میکنم:
   1- اسپلیت رطوبت هوا را می‌گیرد و برای سلامتی مضر است
   2- هزینه نگهداری و تعمیر کولرگازی به مراتب بیشتر از ایرواشر خانگی است
   3- قدرت ایرواشر خانگی بیشتر از کولرگازی است
   4- مصرف برق اسپلیت نسبت به دستگاه ایر واشر بیشتر است

   و دلایل بسیار دیگر که سعی میکنیم در یک مقاله به آن بپردازیم؛ با تشکر از سوال و نظر شما

 • سلام دوست عزیز اولا طبق قواعد پایه تهویه مطبوع گرمایش نباید با رطوبت زنی همراه باشه. دوما ایرواشر معمولا یک کوئل سرمایشی برای پایین آوردن دمای آب شهری لازم داره تا علاوه بر سرمایش نهان کولر آبی بتونه سرمایش محسوس هم به اتاق منتقل کنه. من داخل توضیحات شما چیزی از کوئل سرمایشی ندیدم پس احتمالا داخل این دستگاه نیست و درنتیجه همچنان اسمش کولر آبی هست.

  • سلام آقا میلاد عزیز
   این صفحه صرفا جهت معرفی امکان استفاده از ایرواشر در منازل مسکونی می‌باشد، اطلاعات دقیق‌تر و کامل‌تر اگر نیاز دارید لطفا بر روی کلمه ایرواشر کلیک کنید تا به صفحه آن منتقل شوید (کوئل سرمایشی/گرمایشی و هر چیزی که به آن نیاز دارید)
   اما بابت مسئله اولی که مطرح کردید هم باید بگم که ایرواشر ذاتا ساخته شده از پمپ + نازل اسپری می‌باشد و باید درون اتاقک هوا را شستشو دهد تا هوای خروجی به تمیزترین حالت ممکن خود برسد، شرکت ایمن تهویه تمامی دستگاه‌هایی که تولید می‌کند به صورت مهندسی بوده و وقتی حرفی از رطوبت در گرمایش به میان می‌آید با کمی مطالعه در سایت در رابطه با دستگاه می‌توان متوجه شد که امکان کنترل میزان رطوبت در هر دستگاه به میزان مورد نیاز سفارش دهنده امکان پذیر است.
   همچنین تفاوت ایرواشر با کولرآبی که مطرح کردین نیز در سایت مقاله‌ای بابت آن وجود دارد که در بخش مقالات می‌توانید آن را مطالعه کنید.

   ممنون از نظر ارزشمند شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واحد فروشواحد خدماتکارشناس