10 سوال رایج در رابطه با انتخاب سیستم های تهویه هوا و تصفیه هوا

تهویه هوا و تصفیه هوا

همه موجودات روی کره زمین برای ادامه بقا خود نیاز به اکسیژن و هوای پاکیزه نیز دارند. امروزه به دلیل استفاده بیش‌ از حد سوخت‌های فسیلی و از بین بردن محیط زیست، کیفیت هوای تنفسی به شدت کاهش پیدا کرده است. از روش‌هایی که می‌توان کیفیت هوا را افزایش داد و به تبع سلامت جسمی و روحی خودمان را بهتر کنیم، تهیه سیستم‌ تصفیه هوا و تهویه هوا می‌باشد. این سیستم‌ها دارای مزایای زیادی هستند که می‌توانند سلامتی ما را در این شرایط که کیفیت هوای شهر‌ها مخصوصا شهر‌های صنعتی به شدت پایین می‌باشد حفظ کنند. در این مقاله سعی کردیم سوالاتی که ممکن است قبل از خرید دستگاه‌های هوارسان برای شما رخ بدهد پاسخ دهیم و اگر سوالات دیگری برای شما ایجاد شد می‌توانید با کارشناسان ایمن تهویه الوند تماس حاصل فرمایید.

سوالات رایج در رابطه با انتخاب دستگاه‌های تصفیه و تهویه هوا

  1. تهویه هوا به چه معناست و چه زمانی از این دستگاه ها استفاده می‌شود؟
  2. در چه محیط هایی نیاز به تهویه هوا و هواساز احساس می‌شود؟
  3. تصفیه هوا به چه معناست؟
  4. دستگاه های تصفیه هوا چه ابعاد و اندازه هایی دارند و چطور کار می‌کنند؟
  5. دستگاه های تهویه مطلوب هوا ارزان‌تر هستند یا دستگاه های تصفیه هوا؟
  6. برای کسانی که مشکلات تنفسی دارن بهتر است از دستگاه‌های هوایش استفاده کنند یا تصفیه هوا؟
  7. اصطلاح تهویه هوای مطبوع همان تصفیه هواست؟
  8. از این دستگاه ها در کدام فصل‌های سال می‌شود استفاده کرد؟
  9. برای ساختمان‌های کوچک از هوارسان‌ها استفاده می‌کنند یا تصفیه هوا؟
  10. برای استفاده در شهرهای با آب و هوای گرم و خشک کدام دستگاه راندمان بهتری دارد؟

یک: تهویه هوا به چه معناست و چه زمانی از این دستگاه ها استفاده می‌شود؟

اگر بخواهیم تهویه هوا را به ساده ترین صورت ممکن توضیح دهیم، بدین صورت می‌شود که به دمیده شدن هوای زنده و تازه به داخل محیط و از طرف دیگر خارج شدن هوای بی‌کیفیت یا به اصطلاح مرده، نیز می‌گویند و به روش‌های مختلفی انجام می‌پذیرد که در ساده ترین حالت به وسیله باز بودن پنجره اتاق، فرایند تهویه صورت می‌گیرد. حال سوالی که پیش می‌آید این است که اصلا چرا باید هوای محیط داخل ساختمان با هوای بیرون تعویض گردد؟

پاسخ بسیار ساده است: برای فراهم کردن میزان اکسیژن بیشتر(خارج کردن بخار حمام، خارج کردن دود و هوایی که پس از پخت غذا تولید می‌شود، خارج کردن هوای داخل سرویس بهداشتی و …)

 دو: در چه محیط هایی بیشتر نیاز به تهویه هوا احساس می‌شود؟

در تمامی ساختمان ها، کارگاه ها، سالن های ورزشی  و …. البته این بدان معنا نیست که دیگر نیازی به دستگاه تصفیه هوا نداشته باشند زیرا عملکرد این دو دستگاه کاملا با هم متفاوت است.

تهویه هوا صنعتی

سه: تصفیه هوا به چه معناست؟

در بسیاری از روزهای سال ممکن است هوایی که قرار هست با هوای داخل ساختمان جایگزین شود، دارای آلاینده های بسیاری باشد و این جایگزینی هوا باعث بوجود آمدن مشکلات بیشتری گردد. و البته در فصول گرما و سرما این جایگزینی باعث بالارفتن میزان مصرف انرژی می‌گردد. دستگاه تصفیه هوا با استفاده از فیلترهای متعدد و بدنه مقاوم در برابر گرما و سرما هوای محیط را مبرا از هر آلودگی می‌کند. ودر واقع علاوه بر تولید دمای مطلوب، هوا را تصفیه نیز می‌کند.

چهار: دستگاه های تصفیه هوا چه ابعاد و اندازه هایی دارند و چطور کار می‌کنند؟

این دستگاه ها در ابعاد و اندازه‌های مختلف با توجه نیاز و متراژ ساختان مورد نظر تولید می‌شوند. دستگاه‌های تهویه هوا مطبوع(تصفیه هوا)تولید شده در شرکت ایمن تهویه الوند در مدل‌ها و ابعاد گوناگون عرضه می‌گردند که یکی از این مدل‌ها ایرواشر می‌باشد که هم بصورت استاندارد و هم بصورت سفارشی ساخته می‌شوند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با سایز دستگاه‌های استاندارد روی این لینک کلیک بفرمائید.

پنج: دستگاه‌های تهویه هوا ارزان‌تر هستند یا دستگاه‌های تصفیه هوا؟

مسلما دستگاه‌های تصفیه هوا بدلیل استفاده از مکانیزم فیلتراسیون بکار رفته هزینه بالاتری دارند.

شش: برای کسانی که مشکلات تنفسی دارن بهتر است از تهویه هوا استفاده کنند یا تصفیه هوا؟

همانطور که در تعریف این دو مفهوم گفته شده دستگاه تهویه هوا صرفا جهت جابجایی هوا با هوای تازه مورد استفاده قرار می‌گیرد اما دستگاه تصفیه هوا علاوه بر تهویه، هوای محیط را از هر آلاینده‌ای پاک می‌نماید. بنابراین استفاده از دستگاه‌های تصفیه هوا برای این بیماران گزینه بسیار مناسبی هستند و چه بسا به روند درمان بیماری کمک شایانی می‌کنند. و البته در کلینیک‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی بهترین گزینه می‌باشند. این دستگاه‌ها با فیلترهای خاص جهت امور بیمارستانی ساخته می‌شوند تا آسایش و راحتی را برای بیماران فراهم نمایند.

هفت: اصطلاح تهویه هوا مطبوع همان تصفیه هواست؟

اگر دستگاهی همزمان با ایجاد هوایی با دمای مطلوب، عملیات فیلتراسیون هوا را انجام دهد می‌توان اصطلاح دستگاه تهویه و تصفیه هوای مطبوع را برای آن دستگاه استفاده کرد هرچند در بسیاری از شرکت‌ها به دستگاه‌های اسپیلت تهویه مطبوع نیز می‌گویند.

هشت: از این دستگاه ها در کدام فصل‌های سال می‌شود استفاده کرد؟

دستگاه‌های تصفیه هوا تولید شده در ایمن تهویه الوند علاوه بر تصفیه ی هوا عملیات گرمایش و سرمایش هوا را انجام می‌دهند و در تمامی فصول قابل استفاده هستند.

نه: برای ساختمان‌های کوچک از تهویه هوا استفاده میکنند یا تصفیه هوا؟

بسته به نیاز شما به دستگاه تهویه هوا و تصفیه هوا هر دو امکان استفاده در هر محیط و با هر ابعادی را دارد.

سیستم تهویه هوا

ده: برای استفاده در شهرهای با آب و هوای گرم و خشک کدام دستگاه راندمان بهتری دارد؟

هر دو دستگاه قابل استفاده است.دستگاه های تصفیه هوا (ایرواشر و یا زنت) بهترین کارکرد خود را در شهرهای گرم و خشک دارن و با ایجاد رطوبت نسبی، حس سرزندگی را به ارمغان می‌آورند.

خلاصه ی مقاله:

دستگاه تهویه هوا در قسمت هایی از منزل که نیاز به ورود و خروج هوا دارد مثل حمام، سرویس بهداشتی، گلخانه،  آشپزخانه استفاده می‌شود اما به تنهایی برای تولید یک هوای مطبوع جهت کل ساختمان کافی نیست. جهت زدودن گرد و غبار و انواع آلاینده‌ها و رساندن دمای ساختمان به دمای مطلوب به دستگاه‌های تصفیه هوا با فیلترهای مناسب و با کیفیت نیاز است. ایمن تهویه الوند میزبان شما جهت بازدید از کارخانه و رویت دستگاه‌های تولید شده قبل از خرید شما می‌باشد و بدین صورت اطمینان و حس دوستی را فراهم می‌نماید.

ما مفتخریم که مشتریان و دوستانی مانند شما داریم.

اگر چنانچه در رابطه با دستگاه های تصفیه هوای تولید شده در ایمن تهویه الوند معروف به زنت و یا ایرواشر سوالی داشتید با کارشناسان ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان داشته باشید.

آخرین مقالات

خدمات ایمن تهویه

پیشنهاد ویژه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واحد فروشواحد خدماتکارشناس